Vyhľadávajte medzi 750 zariadeniami po celom Slovensku
registrácia prihlásenie
Denné centrum pre seniorov ponúka množstvo aktivít
Dátum pridania:

Denné centrum pre seniorov v Seredi vedie od januára tohto roka Jozef Valábek. Členovia klubu si ho za predsedu zvolili koncom decembra, a už vtedy mal jasnú predstavu o tom, akým smerom by sa malo centrum uberať. Jeho hlavným cieľom bolo, aby sa z dvoch bývalých klubov dôchodcov stal v nových priestoroch jeden kolektív. Pôvodné dva kluby dôchodcov sa zlúčili a zároveň presťahovali na novú adresu. Vy ste sa stali novým vedúcim, aké teda boli spoločné začiatky....
Mojim hlavným cieľom bolo od začiatku spojiť dva kluby do jedného kolektívu, pretože tam predtým nevládli ideálne vzťahy. Teraz očakávam, že sa budú navzájom rešpektovať a nájdu si cestu jeden k druhému. Určite si prajem, aby klub vnímali ako spoločný rodinný domček, v ktorom budem spolu tráviť čas a robiť spoločné aktivity. Ďalšou prioritou bolo spružniť prácu členov, a robiť oveľa viac spoločných akcii v prospech seniorov. Nechcel som, aby si sem chodili iba poklebetiť, ale od fungovania centra očakávam oveľa viac ako sa robilo doposiaľ. Zatiaľ to ešte nie je úplne podľa mojich predstáv, ale verím, že časom sa to podarí.
Čo ste spravili ako prvé pre správny štart do nového začiatku....
Vytvorili sme si samosprávu denného centra, ktorá má sedem členov. Pri jej tvorbe som mal cieľ rozdeliť funkcie tak, aby som kolektív stmelil. Urobil som preto netradičný spôsob voľby. Z výboru oboch klubov sú tam zastúpené funkcie. Ja som predseda, a mojou zástupkyňou je Paulína Kostková, ktorá viedla klub dôchodcov č. 1 ešte v období, keď boli v Seredi kluby dva. Tento krok bol vnímaný veľmi kladne, pretože svoju funkciu vykonávala vždy zodpovedne a ľudia ju majú radi. Verím, že aj toto bude cesta ako spojiť kolektív do jedného celku.
Koľko seniorov navštevuje denné centrum....
Podľa posledných záznamov je to k 28. februáru presne 219 členov, ale po zlúčení ich prišlo veľa nových. Čo hodnotím kladne je to, že napriek vysokému číslu registrovaných je aj účasť na nami organizovaných akciách vysoká. Naposledy sme robili podujatie k MDŽ a vtedy sa zúčastnilo približne sto seniorov. No na druhej strane nachádzajú si k nám cestu aj tí, ktorí tam pred tým nikdy nechodili, ale práve vďaka rôznym aktivitám, ktoré stále robíme majú o členstvo záujem. To ma nesmierne teší.
A aké aktivity máte naplánované v tomto roku.....
Naši seniori majú možnosť využívať rôzne podujatia z oblasti kultúry, poznávania, či športu. Za divadelným predstavením do Trnavy cestujeme koncom marca. Hneď po sviatkoch 14. apríla sa bude u nás v centre konať poveľkonočná diskotéka pre starších a pokročilých. O pár dní neskôr, čiže 19. apríla cestujeme do Nitry na výstavu Gardenia, kde si na svoje prídu hlavne záhradkári, milovníci bonsajov i kvetov. Už teraz máme obsadené dva autobusy, takže do odchodu ich zrejme bude viac. Napríklad v mesiaci máj plánujeme kultúrne podujatie ku dňu matiek a nielen to. Veľký záujem je aj o trojdňový výlet do poľského Krakova, ktorý sa uskutoční v dňoch 21.- 23. mája, a už teraz nám je jasné, že opäť budeme musieť doobjednať autobusy. V priebehu roka by sme chceli navštíviť aj mesto Košice. No a keďže nielen kultúrou je človek živý, organizujem pre našich seniorov aj športové aktivity. V ponuke je každý týždeň joga, strečing, bowling a 11. júna plánujeme kúpanie v Podhájskej.  Zároveň budeme organizovať aj zdravotné prednášky na rôzne témy, o ktoré prejavia naši členovia záujem. Našou snahou je získať aj počítačové zručnosti, aby sa starší ľudia mohli zoznámiť aj s počítačovou technikou. Mesto nám vyšlo v ústrety a podalo projekt na VÚC Trnava. V prípade, že by to nebolo úspešné budeme hľadať inú cestu ako si pomôcť. 
K dispozícii máte aj areál pred denným centrom ako ho budete využívať v letných mesiacoch.....
Už sme sa rozprávali spolu aj na túto tému. Využívať ho určite chceme a to nielen na stretnutiach pri guláši, opekačkách, ale aj pri pohybových aktivitách. Máme stolnotenisový stôl, no chceme si zakúpiť ešte aj petangové gule. Seniorov teda čaká zábava aj vonku, keď bude pekné počasie.

 

Zdroj: novinky.sered.sk 

Lajknite a sledujte nás na
O výhodách portálu DomDochodcov.sk