Vyhľadávajte medzi 750 zariadeniami po celom Slovensku
registrácia prihlásenie
Doliečovacie oddelenie, Vranovská nemocnica, n.o.
A
main_image
Adresa: M. R. Štefánika 187/177B, 093 27 Vranov nad Topľouotvoriť mapu
Kraj: Košický
Web: http://vt.svetzdravia.com
E-mail: nemocnica.vt@svetzdravia.comnapísať email
Telefón: 057 486 56 08
Celkové hodnotenie: nehodnotené     počet hodnotení: 0

Doliečovacie oddelenie
Doliečovacie oddelenie poskytuje zdravotnú starostlivost pre chronicky chorých pacientov po preložení z akútnych lôžok Vranovskej nemocnice, prípadne iných zdravotníckych zariadení alebo pre pacientov s chronickými ochoreniami so zhoršeným zdravotným stavom po odporúčaní geriatra či onkológa. 
V spolupráci s rehabilitačným oddelením zabezpečujeme rehabilitačnú liečbu s cieľom obnovy sebestačnosti. Najväčšie spektrum tvoria seniori nad 65 rokov, preto vyšetrovací , liečebný i rehabilitačný proces je prispôsobený týmto pacientom.
Doliečovacie oddelenie začalo svoju činnosť 1.2.1989 v budove interného pavilónu v areáli terajšej nemocnice. Od roku 2000 bolo oddelenie presťahované do samostatnej zrekonštruovanej budovy na Rodinnej oblasti- Domašská 2 vo Vranove. V súčasnosti je k dispozícii 30 lôžok na dvoch poschodiach , izby sú jedno- a dvojlôžkové, pričom každé 3 lôžka majú samostatné kompletné bezbariérové sociálne zariadenie (WC, sprcha). Pacienti majú k dispozícii spoločenskú miestnosť s TV.

Následná zdravotná starostlivosť o pacientov preložených z iných oddelení, hospitalizácia pacientov vo veku nad 65 rokov s akútnymi ochoreniami.

História Vranovskej nemocnice ako neziskovej organizácie sa začala písať 1.1.2006 transformáciou NsP na neziskovú organizáciu.
Historické korene NsP vo Vranove nad Topľou siahajú do roku 1952, kedy vo Vranove vznikol Okresný ústav národného zdravia, ktorý však nemal vlastné priestory a Riaditeľstvo, ambulancie boli nasťahované do bývalého Sociálneho domu do budovy dnešného chirurgického oddelenia. Boli to ambulancie obvodných lekárov, detská ambulancia, ambulancia okresného lekára a ambulancie dentistov. V okrese boli 3 sanitné vozidlá. Rok 1955 patrí k historicky najvýznamnejším rokom zdravotníctva vo Vranove nad Topľou. V budove bývalého Sociálneho domu rekonštrukcia umožnila obnoviť prvé lôžkové oddelenie v okrese, a to gynekologicko-pôrodnícke s 22 posteľami. 
V roku 1956 bolo otvorené 40 - posteľové detské oddelenie. Po zrušení okresu v roku 1960 bolo zrušené i riaditeľstvo OÚNZ a vytvorená NsP spadala po OÚNZ v Michalovciach. Následne sa otvára interné oddelenie vo Vranove nad Topľou v budove bývalého ONV a laboratórny úsek.  V roku 1962 sa začína generálna oprava polikliniky, ktorá trvá 4 roky. V roku 1968 sa Vranov nad Topľou stal opäť okresným mestom. Od 1. 1. 1969 bola zriadená onkologická poradňa. V roku 1970 sa sformovalo OKB. 

Lajknite a sledujte nás na
O výhodách portálu DomDochodcov.sk