Vyhľadávajte medzi 750 zariadeniami po celom Slovensku
registrácia prihlásenie
Väčšina starých ľudí ostáva cez sviatky v domove dôchodcov
Dátum pridania:

Väčšina starých ľudí ostáva na Štedrý večer a aj celé vianočné sviatočné dni v našom zariadení," povedala Dagmar Klongová, riaditeľka Zariadenia pre dôchodcov vo Vitálišovciach.
LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ/VITÁLIŠOVCE. Dvadsať starých dám a pánov v tomto domove dôchodcov spolu so svojimi príbuznými však už pred Vianocami mali sviatočné naladenie. Postarali sa oň žiaci zo Základnej školy Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši spolu s evanjelickou farárkou Lýdiou Kordošovou. Pripravili pásmo spevu, hovoreného slova a hudby.
„Na Štedrý večer pri stromčeku budú spomínať a pripomínať si, že tu boli deti a mali program o Ježiškovi," pokračovala riaditeľka.  „Aj keď nie všetci v zariadení sú veriaci, detské vystúpenie bolo pre nich veľmi milé. Pre všetkých našich klientov je to totiž krásne spestrenie každodenného života. Starí ľudia už nemajú toľko aktivít a najmä takéto vystúpenie je pre nich mimoriadne dojímavé práve v súvislosti s vianočnými sviatkami."
To, že išlo už pred Vianocami v zariadení o sviatočné chvíle, potvrdili aj všetci dôchodcovia. Na vystúpenie sa sviatočne vyobliekali, príbuzní podonášali zákusky, šišky či iné dobroty a už hodnú chvíľu pred príchodom detí trpezlivo sedeli v spoločenskej  hale.
Riaditeľka Dagmar Klongová ponúka šiškami deti, ktoré prišli pozdraviť starých ľudí vo Vitálišovciach. FOTO: DAGMARA SARITA POLIAKOVÁ
Lýdia Kordošová, evanjelická farárka, ktorá s deťmi nacvičila program a sprevádzala ich na gitare,  pripomenula: „Adventný čas vrcholí a s ním vrcholia aj naše prípravy na Vianoce. Väčšinou ich poznáme vo vonkajšej forme, aby sme mali čisto, útulne, príbytky vyzdobené.
Advent je však aj posolstvom, aby sme vyčistili svoje srdcia a tým „najlepším čistiacim prostriedkom“ je božie slovo. Je silné, mocné a keď sa necháme preniknúť jeho posolstvom, vtedy je nádej, že vianočné sviatky prežijeme v pokoji a radosti napriek našim životným situáciám a okolnostiam.  A ja vám chcem zapriať spolu s deťmi, aby zvesť, ktorá sa mocne nesie svetom – že tak boh miloval svet, že dal svojho jednorodeného syna, aby nezahynul ten, kto verí v neho – aby vám toto dávalo silu do života." 

 

Zdroj: liptov.sme.sk

Lajknite a sledujte nás na
O výhodách portálu DomDochodcov.sk