Vyhľadávajte medzi 750 zariadeniami po celom Slovensku
registrácia prihlásenie
Komunita Kráľovnej pokoja
A
main_image
Adresa: Sv. Gorazda 569, 951 31 Močenokotvoriť mapu
Kraj: Nitriansky
Web: http://www.kkp.sk/
E-mail: kkp@slovanet.sknapísať email
Telefón: 037/7781227
Celkové hodnotenie: nehodnotené     počet hodnotení: 0
additional_image1
additional_image2
additional_image3

DSS v Močenku sme zriadili v roku 2003. V súčasnosti máme 37 klientov – dospelých mužov so zdravotným (mentálnym, psychickým, telesným) postihnutím. Poskytujeme im: pomoc pri odkázanosti na pomoc inej fyzickej osoby, sociálne poradenstvo, sociálnu rehabilitácia, ošetrovateľskú starostlivosť, ubytovanie, stravovanie, upratovanie, pranie, žehlenie a údržbu bielizne a šatstva, osobné vybavenie, úschovu cenných veci. Zabezpečujeme tiež: pracovnú terapiu, záujmovú činnosť, utvárame podmienky na vzdelávanie a pod.

 

Naša služba je pre nás povolaním, misiou, hľadaním Krista v našich chlapcoch, objavovaním ich dobra a krásy, úsilím pomôcť im poznať ich pravú hodnotu. Sprevádzame ich na ceste hľadania ich identity a ponúkame duchovnú i ľudskú pomoc v ich dozrievaní a osobnostnom raste. Ponúkame im formáciu a prípravu pri prijatí sviatostí.

 

Súčasťou života v DSS Močenok je aj pracovná terapia, ktorá okrem údržby kaštieľa a bežných každodenných prác zahŕňa prácu na hospodárstve. Klienti sa pod vedením pracovných asistentov starajú o ošípané, ovce a kravu, chováme tiež pávy, pštrosa, daniele a muflóny.

 

Klienti DSS môžu využívať aj rehabilitačné služby a procedúry: vírivá vaňa, infrasauna, masáž, laser, parafín, inhalácia, lokálna kryoterapia, elektroliečba, magnet, biolampa, biofeetback, ultrazvuk.

 

Novinkou je aj snoezelen terapia, slúžiaca na zmyslovú stimuláciu a relaxáciu. Okrem toho klienti môžu využiť širokú ponuku záujmových krúžkov: počítačový, pohybový, kulinársky, cyklistický, korčuliarsky, futbalový, tvorivú dielňu a pod.

Lajknite a sledujte nás na
O výhodách portálu DomDochodcov.sk