Vyhľadávajte medzi 750 zariadeniami po celom Slovensku
registrácia prihlásenie
Ako Európska únia znižuje dôchodky ľudí
Dátum pridania:

Európska únia je často vnímaná ako inštitúcia, ktorá má na životy ľudí len zanedbateľný vplyv. Každý vie, že EÚ priniesla voľné hranice a jednoduchší medzinárodný obchod. Väčšina ľudí si však myslí, že okrem tohto sa …

Európska únia a znižovanie dôchodkov

Európska únia zaoberá len vecami, ktoré sú im veľmi vzdialené. Opak je však pravdou. Európska únia má prostredníctvom svojich regulácií reálny dopad na každodenné životy ľudí. A to aj na takú citlivú oblasť, akou je výška ich dôchodkov.

Viac na tému – Geniálna Európska únia
Daň z finančných transakcií oberie dôchodcov o peniaze
Európska únia plánuje zaviesť vlastné dane
Záchrana bánk za peniaze daňovníkov bude jednoduchá
Európska únia s nižšími dôchodkami ako USA
Britský denník Daily Mail porovnal výšku súkromných dôchodkov v Európskej únii a v USA. V prípade úspor vo výške 50 000 libier by dôchodca v USA mohol získať doživotnú rentu vo výške 3450 libier ročne. No v prípade Británie by získal len 2850 libier ročne, teda zhruba o 17% menej.

Dôvodom sú regulácie EÚ, ktoré nútia poistné spoločnosti držať v porovnaní s firmami v USA až dvojnásobné hotovostné rezervy.

Nízke sadzby ECB sú okradnutím sporiteľov
Ako prichádzame o slobodu v Európskej únii
Jeden plán pre všetkých

Nižšie dôchodky sú jedným z množstva príkladov, v ktorých Európska únia chcela ľuďom pomôcť, no dosiahla presný opak.

V tomto prípade je problém najmä v tom, že bruselskí byrokrati chcú rozhodovať o výške rizika pre všetkých ľudí. Väčšia hotovostná rezerva síce môže prispieť k väčšej bezpečnosti investícií, no nie každému to musí vyhovovať. Niekto by napríklad mohol uprednostniť vyššie výnosy aj na úkor väčšieho rizika. Tešiť sa nemusia ani tí, ktorým väčšia “ochrana” vyhovuje.

Zvýšenie hotovostnej rezervy totiž zďaleka nie je jedinou možnosťou ako znížiť investičné riziko a pravdepodobne ani nemusí byť vždy najvhodnejšie.

No namiesto toho, aby mohli firmy na trhu hľadať najefektívnejšie riešenia, ako uspokojiť potreby zákazníkov, bruselskí byrokrati pripravili jeden plán pre všetkých.

Práve tento strnulý a neefektívny prístup k ekonomike a k životom ľudí je hlavným dôvodom dnešných problémov Európskej únie.

A pokiaľ Európska únia svoj prístup nezmení, zaručene vytvorí ešte mnoho podobných problémov, ktoré pripravia ľudí o ich vlastné peniaze.

 

Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2678199/Revealed-How-Brussels-red-tape-leaves-British-pensioners-600-YEAR-worse-Americans.html

Lajknite a sledujte nás na
O výhodách portálu DomDochodcov.sk