Vyhľadávajte medzi 750 zariadeniami po celom Slovensku
registrácia prihlásenie
Občianske združenie SLNEČNICA Slovensko
A
main_image
Adresa: Syslia 29, 821 05 Bratislavaotvoriť mapu
Kraj: Bratislavský
Web: http://www.hospic-slnecnica.sk/
E-mail: ozss@hospic-slnecnica.sknapísať email
Telefón: 02 / 434 284 44
Celkové hodnotenie: nehodnotené     počet hodnotení: 0

Hospic je špecializované zdravotnícke zariadenie (stacionár, denný stacionár, mobilný hospic) poskytujúce hospicovú starostlivosť pre ťažko chorých a paliatívnu starostlivosť pre zomierajúcich.

Paliatívna starostlivosť garantuje zomierajúcemu, že neostane osamelý až do posledných chvíľ života. Rodinu pacienta podporuje a pomáha jej zvládnuť situáciu s chorým a vyrovnať sa so smútkom po jeho odchode.

Rešpektuje ľudskú dôstojnosť človeka. Poskytuje úľavu od bolesti a zasahujúcich príznakov, zahŕňa pomoc pri riešení psychologických, sociálnych, duchovných a spirituálnych potrieb chorého.

Naše Občianske združenie Slnečnica Slovensko poskytuje svoje služby cez mobilný hospic sv. Kataríny Labouré. Pre klienta je táto služba bezplatná.

Mobilný hospic ponúka odbornú starostlivosť a ľudskú podporu nevyliečiteľne chorým a zomierajúcim, ako aj ich rodinám, v ich domácom prostredí. Mobilná hospicová starostlivosť sa snaží vytvoriť v domácom prostredí dôstojný priestor, v ktorom by sa umieranie a smrť stala prirodzenou súčasťou konca života. Vychádza z celostného pohľadu na človeka, z dôsledného akceptovania individuálnych potrieb chorého a kladie dôraz na nenahraditeľnosť rodiny a priateľských vzťahov každého človeka.

Lajknite a sledujte nás na
O výhodách portálu DomDochodcov.sk